Informacje

Massey Ferguson Next – futurystyczna koncepcja producenta

Zastanawiałeś się kiedyś jak może wyglądać ciągnik z przyszłości? Lubisz i hobbistycznie czytasz ciekawe newsy rolnicze oraz najnowsze informacje dla rolników? W dzisiejszym artykule opisujemy najnowszy ciągnik marki Massey Ferguson – model Next, który nawiązuje do pierwszej podróży człowieka w Kosmos i stanowi futurystyczną wizję rolnictwa. Czy takie modele wejdą niedługo na rynek? Jeżeli tak to zanosi się na prawdziwą rewolucję na rynku traktorów. 

Prezentacja techniczna Massey Ferguson Next

Podczas tegorocznych targów rolniczych agrotechniki AGRITECHNICA 2019 zorganizowanych w Niemczech kandyjsko-amerykańskie przedsiębiorstwo słynące z produkcji ciągników i maszyn gospodarskich zaprezentowało swoją nowość – model traktora Massey Ferguson Next. Stanowi on wizję traktora z przyszłości. Urządzenie pracuje w sposób zupełnie autonomiczny, chociaż wciąż wymaga obecności człowieka w kabinie. Ciekawostką jest to, że traktor Massey Ferguson Next nie ma w kabinie kierownicy. Twórcy innowacyjnego modelu zamiast niej umieścili w kabinie aż 3 cyfrowe wyświetlacze dotykowe, cały system kamer oraz czujników, których funkcją jest rozpoznawanie terenu. Całość umożliwia automatyczną pracę. Co ciekawe, czujniki oraz kamery ułatwiają także automatyczne zmiany ciśnienia powietrza w ogumieniu, które jest na bieżąco dostosowywane do otoczenia zależnie od rodzaju podłoża, po którym przemieszcza się maszyna. W modelu Massey Ferguson Next zastosowano także oświetlenie LED, systemy rolnictwa precyzyjnego oraz specjalny system telemetryczny, dzięki któremu możliwe jest zdalne kierowanie traktorem.

Kosmiczny wygląd Massey Ferguson Next

Twórcy niezwykłego modelu Massey Ferguson postarali się o niepowtarzalny wygląd maszyny. Traktor rzeczywiście wygląda jak z filmu science-fiction, ponieważ użyty design zdecydowanie odbiega od tych, które możemy obecnie oglądać w sklepach i na polach podczas prac rolnych w gospodarstwach. Stylistyka, w jakiej zaprojektowano traktor wyraźnie nawiązuje do jubileuszu pierwszego lądowania człowieka na księżycu. Kosmiczny wygląd został nadany maszynie dzięki potężnym, biało-srebrzystym kołom oraz dzięki korpusowi maszyny w podobnym kolorze. Przód ciągnika jest czarny, ale należy zaznaczyć, że tutaj również zadbano o szczegóły w postaci licznych srebrzysto-białych ozdób nadających futurystycznego charakteru. Kabina jest żółta i w całości przezroczysta jak szkło. Prowadzą do niej trzy schodki, więc operator traktora siedzi wysoko. Przed sobą oraz obok siebie zamiast klasycznej kierownicy ma ekran dotykowy. Model przedstawiony podczas targów rolniczych agrotechniki AGRITECHNICA 2019 nie jest pięknie wyglądającą atrapą, a rzeczywiście działa, choć obecnie trwają dalsze prace nad jego udoskonaleniem. Czy nowy ciągnik Massey Ferguson Next za parę lat będzie tylko wspomnieniem czy też koncern rzeczywiście wypuści takie modele na rynek – to pokaże czas.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

CZYTAJ TERAZ

Close
Back to top button
Close