Porady

Lato w gospodarstwie rolnym

Lato jest porą roku, podczas której dochodzi do wielu wypadków. Są one spowodowane brakiem ostrożności. W wielu przypadkach cierpią nawet dzieci, dlatego należy przygotować się do tego gorącego okresu. W tym tekście zostały zebrane informacje dla rolników, przedstawiające bezpieczne rozwiązania podczas pracy o tej porze roku. Zachowanie wszelkich środków ostrożności, będzie kluczem do spokojnej i bezpiecznej pracy w gospodarstwie.

Newsy rolnicze na temat lata

W 2019 roku ma być bardzo gorące lato, co wskazuje na wielkie zagrożenia dla osób pracujących na polu. Bardzo często praca jest wykonywana przez osoby starsze, którym pomagają dzieci. Należy skupić się przede wszystkim na bezpieczeństwie pracowników. Newsy rolnicze mówią także, że plony w tym roku będą na średnim poziomie i należy przyłożyć się do ich zbioru, żeby stracić ich jak najmniej, podczas zbierania. Porady rolnicze od samych zainteresowanych mogą pomóc innym w odpowiednim przygotowaniu się do lata.

Porady rolnicze, czyli jak przygotować się do lata

1. Picie odpowiedniej ilości wody

Praca w pełnym słońcu z pewnością nie jest dobra dla organizmu, który zaczyna słabnąć z każdą minutą. Ogromnym minusem pracy na polu jest fakt, że nie ma się tam, gdzie za bardzo schować, przez co praca odbywa się cały czas na słońcu. Należy zadbać o dostarczanie do organizmu dużych ilości wody, aby uniknąć zasłabnięć podczas pracy. Osoby pracujące przez parę godzin w tych warunkach powinny spożywać jej 6-7, a nawet 8 litrów przez cały dzień.

2. Porządek w pracy

Pracujące osoby powinny jak najmniej czasu spędzać na dworze w pełnym słońcu. Z tego względu należy zaplanować każdą minutę pracy. Jeśli wszystko będzie dopięte na ostatni guzik to pracownicy będą krócej na słońcu, a ich ciała będą mogły odpoczywać w domu.

3. Odzież ochronna

Portale rolnicze pozwalają zdobyć cenne informacje dla rolników na temat odzieży, którą należy używać, podczas ciężkiej pracy. W tym przypadku należy zabezpieczyć odpowiednio głowę, oczy, a także drogi oddechowe, ponieważ te części ciała są najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych.

4. Pomoc dzieci

Zdarza się, że rolnicy włączają do pomocy swoje dzieci, które mają wakacje. Nie jest to oczywiście nic złego, bo dzieci również są chętne do pomocy swoim rodzicom. Jednak praca powinna być odpowiednio dostosowana do ich umiejętności, a co za tym idzie nie mogą one pracować w pełnym słońcu tyle co osoby dorosłe. Powinny być one również pod stałą opieką, ponieważ przy zbieraniu plonów korzysta się z ciężkich i często niebezpiecznych urządzeń.

5. Osoby starsze i ich pracaW Polsce wiele starszych osób posiada pola. Jednak wieku nie da się oszukać i należy bardzo uważać, podczas pracy. Osoby starsze, które nie czują się na siłach nie powinny iść do pracy w bardzo gorące dni. Porady rolnicze są jasne i wskazują, że pracować powinny tylko i wyłącznie osoby do tego zdolne, które będą w stanie wytrzymać na pełnym słońcu parę godzin. Wszystkie osoby starsze i dzieci powinny pracować mniej lub wcale.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close