Informacje

Rola ciągnika podczas żniw

Ciągniki były tradycyjnie używane w gospodarstwach, aby zmechanizować działania rolnicze. Nowoczesne ciągniki są używane do orki, uprawiania i sadzenia pól, a także do rutynowej pielęgnacji trawników, pielęgnacji krajobrazu, przemieszczania lub rozsiewania nawozów i krzewów. Poniżej przedstawiamy kilka informacji dla rolników „w pigułce”.

Zastosowanie ciągników

Ciągniki świetnie sprawdzą się zarówno w małych gospodarstwach, jak i w regularnych pracach na trawnikach i ogrodach. W tym artykule omawiamy różne korzyści wynikające z używania ciągników do mechanizacji rolnictwa, ogrodnictwa, a nawet prac ziemnych i dlaczego ich znaczenie jest takie duże.

Szeroki zasięg pracy

Ciągniki są dostępne w szerokiej gamie opcji dostosowanych do konkretnych zadań i wymagań. Ciągniki kompaktowe lub kompaktowe dostępne w zakresie mocy od 15 KM do 40 KM idealnie nadają się do ciężkich prac związanych z zagospodarowaniem terenu, takich jak kopanie, ciągnięcie lub orka na dużych ogrodach, polach i pastwiskach.

Mniejsza wersja ciągników kompaktowych, ciągników subcompact ma większa moc i wszechstronność do wykonywania szerokiej gamy zadań ogrodniczych, w tym koszenia, przesuwania ściółki i uprawiania ogrodów. Ciągniki kompaktowe są mniejszą wersją ciągników użytkowych i są idealne do zadań związanych z kształtowaniem krajobrazu.

Znane również jako ciągniki wysokoprężne, ciągniki użytkowe są zalecane do zmechanizowania złożonych zadań rolniczych i są dostępne w różnych modelach o mocy od 45 KM do 110 KM. Szeroka gama narzędzi rolniczych może być dołączona do ciągników użytkowych, aby pomóc w realizacji różnych zadań.

Wszechstronność

Różnego rodzaju portale rolnicze prezentują nowoczesne ciągniki dostępne w szerokiej gamie modeli, oferujące wszechstronność w wykonywaniu szerokiego zakresu zadań. Ciągniki kompaktowe mogą wykonywać zadania, począwszy od prac ogrodniczych po proste prace rolnicze, z możliwością zrobienia czegoś więcej poprzez mocowanie różnych narzędzi, takich jak np. ładowacze czołowe.

Moc i trwałość

Ciągniki są zazwyczaj projektowane z mocnymi silnikami, które poruszają się po nierównym terenie i ciągną ekstremalnie ciężkie ładunki, co czyni je skutecznymi w trudnych rolniczych lub krajobrazowych zadaniach. Nowoczesne ciągniki są również wyposażone w żeliwne przednie osie, które zapewniają dodatkową wytrzymałość i trwałość tych maszyn.

Łatwość działania

Nowoczesne ciągniki wyposażone są w przekładnię Powershift i przekładnię hydrostatyczną w celu uproszczenia obsługi. Te ciągniki są również wyposażone we wspomaganie kierownicy, aby ułatwić skręcanie, natomiast zaawansowane modele pomagają zmniejszyć zmęczenie operatora dzięki wyjątkowym elementom sterującym zmianą biegów, np. automatyczna skrzynia biegów.

Bieżące newsy rolnicze dostarczają informacji o nowoczesnych technologiach, które odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu, a co za tym, idzie – także w rolnictwie. Jednym z przykładów takich zmian jest coraz częstsze zastosowanie innowacyjnych ciągników, które dzięki swoim możliwościom znacznie ułatwiają pracę rolników i przyśpieszają procesy związane z sianiem, pielęgnowaniem oraz zbieraniem plonów. Najważniejszą funkcję pełnią jednak w momencie samych żniw. 
Nasz portal rolniczy oferuje najświeższe newsy rolnicze i porady rolnicze, dlatego, zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi informacjami dla rolników.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

CZYTAJ TERAZ

Close
Back to top button
Close