Nowości

Książka „Systemy agrotroniczne” dostępna w sieci

W ostatnich miesiącach sporą popularnością cieszyła się wieść o powstaniu podręcznika, w którym to zawarta treść spełnia wymogi programowe w szkołach zawodowych czy technicznych w zakresie techniki mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Podręcznik powstał z inicjatywy Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, a autorem prowadzącym jest dr hab. Adam Ekielski. Pozycja ta jest świetnym uwspółcześnieniem wiedzy z zakresu innowacyjnych rozwiązań wykorzystywanych w rolnictwie. Znajdziemy w niej szereg informacji na temat zasad pracy i bezpieczeństwa, a także omówienie najnowszych technologii maszyn rolniczych. Dowiemy się również o ciekawych rozwiązaniach z zakresu mechatroniki w systemach upraw i jakie korzyści płyną z nowych środków. W książce zostały omówione także podstawowe informacje z zakresu budowy i zasad działania kolejnych rozwiązań w maszynach rolniczych. Podręcznik podzielony jest na pięć rozdziałów, a jego struktura płynnie przeprowadza czytelnika przez nowe treści od tych najbardziej podstawowych, po te, które mogą sprawiać większe problemy. Ponadto książka jest bogato ilustrowaną pozycją, opatrzoną w ogromną ilość schematów i rysunków, dzięki którym przyswajanie wiedzy podręcznikowej staje się o wiele prostsze. Będzie można ją pobrać ze strony PIGMiUR. 

Portal rolniczy to ogromne źródło wiedzy

Oprócz wiedzy podręcznikowej istnieją także inne rozwiązania, dzięki którym można zwiększać swoją świadomość i przygotowanie do kolejnych zadań. Bardzo przydatną formą wzbogacania swoich informacji na temat nowinek w świecie mechaniki maszyn rolniczych jest korzystanie z różnego rodzaju portali rolniczych. Z roku na rok powstaje ich coraz więcej, a korzyści płynące z tego tytułu dla użytkowników są ogromne. Portal rolniczy to miejsce, w którym znajdziemy specjalistyczną wiedzę. Tego rodzaju strony internetowe tworzone są przez osoby, które zarówno mają przygotowanie merytoryczne, ale co ważniejsze także przez osoby, które wiedzą jak tę teorię zastosować w praktyce. Na portalach rolniczych często możemy znaleźć wypowiedzi samych zainteresowanych, a więc możemy skonfrontować swoją wiedzę z opiniami na temat danych produktów z innymi rolnikami, którzy wcześniej je przetestowali. Dzięki temu będziemy mieć większe prawdopodobieństwo, że i u nas dane rozwiązanie może się sprawdzić.

Porady rolnicze

Na tego typu stronach pojawiają się każdego dnia setki informacji dla rolników dotyczących zmieniających się przepisów prawnych, dotacji, nowych metodach upraw, hodowli konkretnych gatunków. Portale rolnicze to nieograniczona baza wiedzy merytorycznej, a przede wszystkim praktycznej, dzięki której można usprawnić działanie. Ważnym elementem uzupełniania wiedzy są pojawiające się w sieci są newsy rolnicze. Jest to niesamowicie istotne z tego powodu, że wytyczne, regulacje prawne zmieniają się niesamowicie często, dlatego aby uniknąć późniejszych kłopotów, warto śledzić informacje bieżące i trzymać rękę na pulsie. Ważne komunikaty i informacje dla rolników są szczególnie przydatne, kiedy na przykład mamy do czynienia z szybko zmieniającymi się warunkami pogodowymi. Wówczas takie newsy rolnicze mogą pomóc zabezpieczyć swoje uprawy czy chociaż zminimalizować straty, które mogą się pojawić.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close