Aktualności

Nagroda ASABE za innowacyjność dla Case IH

Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Rolnictwa i Biologii co roku wynagradza firmy z branży rolniczej oraz spożywczej, odznaczające się szczególnie innowacyjnymi pomysłami. W tym roku nagroda trafiła między innymi do wyspecjalizowanego w maszynach rolniczych producenta Case IH. Za co Case otrzymało nagrodę?

American Society of Agricultural and Biological Engineers, czyli w skrócie ASABE to organizacja z ponad wiekową tradycją wspierania innowacji oraz nowoczesnych rozwiązań w branżach zajmujących się rolnictwem oraz żywnością. Ich przyznawana co roku 50 najbardziej interesującym ich zdaniem rozwiązaniom nagroda, stanowi ogromny powód do dumy dla odznaczanych nią przedsiębiorstw. Jak donoszą portale rolnicze, w tym roku odznaczenie ASABE trafiło między innymi do firmy CASE IH.

Personalizacja wnętrza

Case IH nagrodzone zostało za projekt ciągnika Magnum AFS, cechujący się budową umożliwiającą wyjątkowo łatwe dostosowywania maszyny do bieżących potrzeb rolnika. Jeden z jego elementów to przykładowo układ kierowniczy ze zmiennym położeniem, dzięki któremu kierowca może wygodnie zmieniać szybkość, z jaką koła reagują na ruch kierownicy, co pozwala na dostosowanie pojazdu do odmiennych warunków panujących na drodze i w terenie. Inne rozwiązania według portali dostarczających informacje dla rolników to opcja zdalnego otwarcia kabiny bez użycia kluczyka, wygodne wnętrze pojazdu cechujące się dużą ilością przestrzeni dla kierowcy, a także funkcja dostosowania układu najważniejszych przycisków pod preferencje kierowcy.

Siła telematyki

Poza projektem wnętrza kabiny, newsy rolnicze podkreślają również ważną rolę jaką w zdobyciu nagrody odegrało zaawansowane oprogramowanie maszyny, zawierające liczne funkcje związane z telematyką. Dzięki połączeniu znajdującego się w kabinie wyświetlacza AFS Pro 1200 z portalem telematycznym CASE IH AFS Connect, rolnicy mogą precyzyjnie śledzić kluczowe dane związane nie tylko z funkcjonowaniem pojazdu, ale również całego gospodarstwa. Przykładowo, podczas pracy na ciągniku CASE IH rolnicy mogą jednocześnie kontrolować stan pozostałej floty maszyn, przebieg różnych prac na gospodarstwie czy też sprawdzić najnowsze porady rolnicze. Dzięki temu ciągnik Magnum AFS Connect podczas pracy może jednocześnie służyć jako swoiste biuro bądź centrum zawiadywania rolniczą działalnością.

Pierwsze sprzedaże

Magnum AFS zadebiutowało w roku 2019, kiedy to pokazano go przedstawicielom prasy rolniczej podczas dorocznego wydarzenia Case IH Field Days. Dzięki wrześniowej „premierze”, producent zdołał zgłosić ciągnik do nagrody AE50, jako że zgłoszenia przyjmowane są tylko do października. Jak zauważył niejeden portal rolniczy, opisane powyżej cechy ciągnika od Case IH, uznane zostały przez specjalistów za kolejny duży krok w dziedzinie cyfryzacji prac rolniczych, znacznie usprawniające prowadzenie wydajnego gospodarstwa. Sukces, jakim jest trafienie na listę AH50, czyli 50 najbardziej uznanych przez ASABE nowinek technologicznych, ma szansę przyczynić się do dobrych wyników sprzedażowych maszyny. Ta rozpocznie się w połowie roku 2020, gdyż na ten okres planowane są pierwsze prezentacje możliwości ciągników Magnum AFS dla potencjalnych klientów.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close