Informacje

Pomidor Yoom™ firmy Syngenta z nagrodą za innowacyjność

Zaskakujące informacje dla rolników docierają z targów Fruit Logistica odbywających się w Berlinie. Tegorocznym laureatem prestiżowej nagrody Fruit Logistica Innovation Award (FILA) została firma Syngenta i ich innowacyjny, fioletowy pomidor Yoom™. Odmiana ta uzyskała prawie 30% wszystkich głosów oddanych na targach, dając producentom przywilej ponownego zapisania się w historii. Warto bowiem wiedzieć, że stosunkowo niedawno, bo w 2012 roku portale rolnicze informowały o nagrodzie FILA dla papryki Angello stworzonej przez firmę Syngenta. W tym roku berlińskie wyróżnienie trafiło do rąk producenta po raz drugi. 

Nagroda za innowacyjność dla fioletowych pomidorów Syngenty

Targi Fruit Logistica w Berlinie są jednymi z najbardziej prestiżowych wydarzeń tego typu na świecie. Każda osoba śledząca newsy rolnicze wie, że redaktorzy błyskawicznie reagują na wyróżnienia przyznawane w Berlinie. W tym roku to fioletowy pomidor Yoom™ nagrodzony został przez głosujących w kategorii „Innowacje”, wyprzedzając swoich konkurentów w jednej z najważniejszych dziedzin rozpatrywanych podczas targów Fruit Logistica. Wyróżnienie to może zostać przyznane produktowi, który charakteryzuje się innowacyjnym podejściem do przemysłu świeżych owoców i warzyw od etapu produkcji do sprzedaży.

Pomidor Yoom™ ma unikatową barwę, która zmienia się w zależności od intensywności naświetlenia podczas dojrzewania. Odmiana ta występuje w kolorze fioletowym, purpurowym, a nawet czarnym. Jej charakterystyczny, słodko – kwaśny smak umami jest rewelacyjny, stąd wyróżnienie przyznane firmie Syngenta przez konsumentów. Ważną informacją dla rolników jest zwłaszcza skład pomidora Yoom™. Odmiana ta bogata jest bowiem w witaminy i antyoksydanty, gwarantujące jej charakterystyczny smak. Co ciekawe, koktajlowe pomidory Yoom™ mogą być uprawiane w różnych okresach i warunkach. Roślina jest w stanie rozwinąć się także z doświetlaniem asymilacyjnym.

ŹRÓDŁO: syngenta.pl

Pomidor Yoom™ lepszy od konkurentów

Według portali rolniczych i osób śledzących na bieżąco przebieg berlińskich targów, zespół firmy Syngenta i ich pomidor Yoom™ mieli bardzo dużą konkurencję. O tytuł Fruit Logistica Innovation Award konkurowały między innymi firmy produkujące ekologiczne opakowania, maszyny służące do otwierania kokosów, czy nowe odmiany roślin, takich jak bazylia, czy hybryda brokułu i zielonej kapusty chińskiej. Co ciekawe, podczas targów Fruit Logistica miał miejsce polski akcent. Drugie miejsce w konkursie zajęły bowiem opakowania na owoce i warzywa firmy Silbo, z kolei brąz trafił do SoFruPak Witold Gaj – także za przyjazne środowisku opakowania. Uczestnicy berlińskich targów docenili, że oba produkty są w pełni biodegradowalne, wyglądają estetycznie, a dodatkowo gwarantują właściwą wentylację owocom i warzywom.Zgodnie z zapewnieniami producenta pomidora Yoom™ spróbować można między innymi w Belgii, Francji, czy Hiszpanii. Według newsów rolniczych ich dystrybucja wkrótce zacznie się także między innymi w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

CZYTAJ TERAZ

Close
Back to top button
Close