Nowości

AgroCon – konwent dla rolniczych youtuberów i ich fanów

W dniach 31.01-02.02 w Nadarzynie pod Warszawą będą miały miejsce Centralne Targi Rolnicze. W ich trakcie – w sobotę 1 lutego – odbędzie się już druga edycja konwentu przeznaczonego dla rolników, którzy swój zawód łączą ze współczesną technologią internetową i kręcą filmy poradnikowe dla platformy Youtube. Impreza przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców. Do udziału zapraszani są zarówno twórcy filmów zawierających informacje dla rolników, jak i ich fani, chcący spotkać się ze znanymi youtuberami. Konwent AgroCon przygotował wiele atrakcji dla każdego amatora rolnictwa.

Porady rolnicze na YouTube i ich twórcy

Tegoroczna edycja konwentu AgroCon organizowana jest pod hasłem „MOC FILMOW(AN)EGO ROLNICTWA”. W trakcie tego festiwalu – czyli od godziny 10:00 do 15:00 1 lutego – gości będą zabawiać swoimi występami znani w środowisku rolniczym youtuberzy. Odwiedzający będą mieli okazję wysłuchać wystąpienia na przykład Magdaleny Urbaniak, właścicielki Tractormanii – bloga oraz kanału youtubowego. Pani Magdalena jest również główną pomysłodawczynią zorganizowania AgroConu.

Przedstawmy pokrótce innych znanych gości, którymi będzie się mógł pochwalić AgroCon. Jest to na przykład Mateusz Misiak, twórca kanału Matheo780, wielki pasjonat rolnictwa, zawsze chętny, aby przedstawić swoim widzom nowe informacje dla rolników. Piotr Kaliski, właściciel kanału Rolnik Szuka, pomagający w wyborze odpowiedniego sprzętu dla rolników. Grzegorz Bardowski, znany szerzej z udziału w programie „Rolnik szuka żony”, który wraz ze znalezioną w tym programie partnerką Anią prowadzi portal rolniczy „Bardowscy”. I wreszcie Michał Nowacki z kanału i bloga Rolnik NIEprofesjonalny oraz Łukasz Pergoł z tak zwanej „Partii Twitterowych Rolników”.

Oprócz nich na AgroConie pojawi się Bartłomiej Czekała, reprezentujący bardzo znany portal rolniczy Top Agrar Polska. Pan Bartłomiej, będący zastępcą redaktora naczelnego i szefem zespołu internetowego wymienionego portalu, opowie chętnym uczestnikom imprezy jak przeprowadzić dobry konkurs rolniczy przez Internet. Sam portal Top Agrar Polska objął konwent AgroCon swoim patronatem medialnym.

Udział w imprezie

Wstęp na AgroCon jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszego przygotowania. Należy pobrać najpierw bezpłatną wejściówkę na Centralne Targi Rolnicze, która upoważni cię do wstępu na sam teren Targów. Oprócz tego należy też pobrać wejściówkę (również darmową) na sam AgroCon, aby móc wziąć udział w wykładach i prelekcjach wspomnianych youtuberów. Każda osoba posiadająca obie wejściówki ma otrzymać od twórców konwentu specjalny prezent-niespodziankę.Jak mówi Magdalena Urbaniak pierwsza edycja imprezy cieszyła się dużą popularnością i odwiedziło ich wielu gości. Dlatego też liczy, że i w tym roku frekwencja na AgroConie dopisze. Dodaje również, że to normalne iż rolnictwo jak każda inna gałąź gospodarki przenosi się coraz bardziej do internetu.To właśnie w Internecie młodzi, niedoświadczeni rolnicy ciągle poszukują ludzi, którzy wskażą im najnowsze newsy rolnicze i porady rolnicze. Takimi ludźmi mogą być znani youtuberzy, których możemy spotkać właśnie biorąc udział w AgroConie.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close