Nowości

Tytuł Maszyny Roku 2020 dla firmy Claas

Jak donoszą wszystkie portale rolnicze, tegoroczne targi w Hanowerze były wyjątkowo udane. Wielkim zwycięzcą okazała się firma Claas, która zdobyła wyróżnienia w trzech kategoriach. 

Kilka informacji o Agritechnica

To międzynarodowe targi, które odbywały się od 10 do 16 listopada 2019 rok. Jest to największe wydarzenie tego typu i organizowane jest co dwa lata. W tym roku udział wzięło 2,8 tysiąca firm z 52 krajów. Powierzchnia wystawy jest przeogromna – 394 tysiące metrów kwadratowych w 23 halach. Pierwsze dwa dni należą typowo edukacyjnych, jak określają wystawcy to dni ekskluzywne, kiedy to organizatorzy zapraszają do oglądania maszyn rolniczych, uczestnictwa w konferencjach i forach. Program jest rozbudowany, a kategorie przewidują następujące elementy:

 • żniwa
 • ochrona i nawożenie roślin
 • podłoże i siew
 • uprawy specjalne
 • traktory i transport
 • magazynowanie
 • wspomaganie cyfrowe
 • środki produkcji
 • las i krajobraz
 • sprzedaż i serwis
 • systemy, moduły i komponenty
 • know how

Polska na targach

W Hanowerze pojawiły się dwie polskie firmy, które zaprezentowały swoje produkty i przekazały porady rolnicze wszystkim zainteresowanym. Firma z Torunia – Swimer w hali nr 3 pokazała swoje zbiorniki. Producent z Podlasia – Pronar przekazała informacje dla rolników z zakresu sprzętu, który dumnie prezentowała na targach. Nie zabrakło przyczepy skorupowej, przyczepy dwuosiowej, rozrzutnika, przyczepy samozaładowczej, kosiarki dyskowej, elementów hydraulicznych i pneumatycznych. To niewątpliwe wyróżnienie i gratka dla pasjonatów tego rodzaju wydarzeń.

Claas zwycięzcą w trzech kategoriach

Wszystkie newsy rolnicze poinformowały o zwycięstwie niemieckiej firmy Claas. To sukces firmy na ogromną skalę, a wyróżnienie nadaje prestiżu i renomy. Choć firma wyrobioną renomę posiada już od dawna, zwycięstwo w trzech kategoriach wyróżnia ją spośród innych. Claas został założony w 1913 roku i systematycznie podnosi wymagania nowoczesnego rolnictwa. Wszystko zaczęło się od wiązałek do słomy, a dziś to prężnie rozwijająca się technologia i synonim nowoczesności. Dlatego to właśnie Claas otrzymał trzy tytuły „Maszyna Roku 2020”:

1. Usługa DataConnect – to interfejs skupiający duże spółki 365 FarmNet, JohnDere, Claas, CNH Industrial. Nagrodzony system pozwala na przesyłanie danych dotyczących maszyn pomiędzy portalami internetowymi. Dzięki temu możliwe jest obserwowanie informacji na temat mieszanej floty maszyn w wybranym systemie.

2. Sieczkarnia Jaguar 900 – tu producent wprowadził unowocześnienia, dzięki czemu możliwy jest równomierny przepływ materiału przy niższym zużyciu paliwa i większej niezawodności systemu.

3. Kombajny zbożowe Lexion 7000 i 8000 – modele te dysponują mocą 790 KM/581 kW, co daje im zupełnie nową wydajność. Obsługa urządzeń działa na zasadzie intuicyjnej koncepcji, a nowa kabina zapewnia większy komfort. System Dynamic Power dostosowuje moc silnika do warunków pracy, co pozwala na większe oszczędności paliwa.

Za sukcesem firmy stoją innowacyjne systemy i wprowadzenie nowych możliwości w zakresie oszczędności. Dlatego firma otrzymała tak znaczące wyróżnienia.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close