OgródPorady

Praca z piłą spalinową? Przygotuj solidny łańcuch

W gospodarstwie rolnym często używanym sprzętem jest piła spalinowa, za jakość jej pracy odpowiada łańcuch tnący, który niestety jest dość szybko zużywany. Nie może to dziwić, ponieważ dzięki tej części można przeciąć drewno nawet o większej średnicy. Pilarka będzie użytkowana dłużej, jeżeli nowy łańcuch tnący będzie solidny i dzięki temu posłuży do różnych prac z drewnem. Na pewno już wiele osób się przekonało o funkcjonalności tego urządzenia, wystarczy mieć nawet mały ogródek, a potrzeba skorzystania z piły spalinowej okaże się bardzo szybka. Obecnie nie ma problemu z zakupem nowego łańcucha tnącego, całą transakcję można przeprowadzić online, wystarczy złożyć zamówienie na stronie jednego z internetowych sklepów rolniczych.

 

Piła łańcuchowa posłuży dłużej, jeżeli zostanie wyposażona w mocny łańcuch tnący

Łańcuchy tnące do piły spalinowej występują w różnych rodzajach w zależności od wykorzystanego materiału. Łańcuchy mają różne właściwości oraz różne parametry, dlatego można zdecydować się na modele mające lekkie łańcuchy cechujące się niskim współczynnikiem tarcia albo łańcuchy ciężkie wykorzystywane do cięcia bardzo twardego drewna. Za jakość wykonywanej pracy z użyciem pilarki odpowiedzialne są również zęby łańcucha, które uniemożliwiają wyjście poza granicę cięcia, dzięki temu nie zostanie uszkodzona pozostała powierzchnia.

Przeglądając stronę zaufanego internetowego sklepu rolniczego można wybrać łańcuch tnący o odpowiednich parametrach, co zapewni lepszy komfort użytkowania urządzenia. Prawidłowo dobrany element można swobodnie umieścić na pile i od razu korzystać. W ofertach dostępnych na rynku znajdują się różne zakończenia zębów, mogą być o ostrym, zaokrąglonym lub ściętym profilu. Czym różnią się zestawy? Ich długość jest taka sama, a różnią się ilością ogniw znajdujących się w jednym ciągu. Na jednej stronie internetowej można zamówić łańcuchy tnące do piły spalinowej oraz części zamienne do ciągników oraz innych maszyn rolniczych, a wszystko po atrakcyjnych cenach.    

łańcuch

Jakie zadania spełnia łańcuch tnący do piły spalinowej?

Zarówno posiadacze sadów, jak i ogródków działkowych doceniają zalety piły spalinowej, która przydaje się do cięcia drewna. Bez względu na zadania, jakie trzeba wykonać dobry łańcuch tnący je usprawni. Pilarka jest dużo efektywniejszym rozwiązaniem niż ich ręczne odpowiedniki, nie trzeba używać dużo siły i można znacznie skrócić czas wykonywanej pracy.  

Co można zrobić z użyciem piły spalinowej? Zrośnięte gałęzie na owocowych drzewkach blokują ich wzrost, dlatego trzeba przeprowadzić okresowe podcięcie. Do tego celu potrzebna jest pilarka z solidnym łańcuchem tnącym. Można również skutecznie zrobić miejsce do wzrostu świeżych pędów. Piła spalinowa pomoże rozdrabniać duże części drewniane.

Aby piła była stale gotowa do użycia, trzeba zadbać o jej regularne czyszczenie, najlepiej od razu po zakończonej pracy.Trzeba zadbać o dobrej jakości części wymienne i olej do łańcucha oraz olej silnikowy. Ważny jest także prawidłowy naciąg łańcucha, ponieważ ciasny szybko ulegnie zużyciu, a luźny zerwie się lub spadnie z prowadnicy. 

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close