Porady

Kiedy rozrzutnik przestaje działać…

Najważniejsze dla rolnika podczas prac polowych jest to, że jego sprzęt ma działać skutecznie. W przypadku rozrzutnika – tak, by obornik na polu został rozmieszczony w sposób równomierny oraz został odpowiednio rozdrobniony. 

Obecnie na rynku producenci oferują bogaty wybór rozwiązań, poszczególnych modeli, maszyn, urządzeń rolniczych i ich zamienników. Jednak niezależnie od producenta i zastosowanych technologii, każdy sprzęt prędzej czy później zepsuje się lub ulegnie zużyciu. Sprzęt rolniczy cechuje to, że jest on intensywnie użytkowany, a na rozrzutniki działają duże siły. Wszystko to powoduje zużywanie się listwy, bębnów, kół i nie tylko. 

Gdy dojdzie do awarii, należy wymienić zużyte części, najlepiej na jak najbardziej wytrzymałe. Nie musi to być wcale drogi, nowy sprzęt – wiele internetowych sklepów rolniczych bowiem oferuje najwyższej jakości materiały zamienne, które uchronią rozrzutnik obornika przed kolejnym szybkim zużyciem. 

Rozrzutnik obornika – słów kilka

Rozrzutnik obornika służy do precyzyjnego rozwożenia, rozdrabniania i równomiernego rozrzucania obornika na polu. Sprawia, że gleba, na której uprawiamy rolę zdecydowanie poprawia swoje właściwości fizyczne, strukturę i żyzność. Obornik dostarcza wówczas roślinom niezbędnych dla ich zdrowego wzrostu minerałów. Dzięki temu plony są bardziej obfite, a rośliny ładnie się rozwijają.

Rozrzutnik – w zależności od potrzeb gospodarstwa – wybierany jest z myślą o:

 • wielkości potrzebnej maszyny;
 • sposobu wykorzystania rozrzutnika;
 • rodzaju skrzyni ładunkowej;
 • rodzaju adaptera – on ma decydujący wpływ na wydajność i jakość pracy.

Jeśli gospodarstwo ma obornik z dużą ilością słomy, najlepszy wybór to rozrzutnik obornika z czterowalcowym pionowym adapterem. Jeśli pola mają być nawożone bardziej różnorodnymi materiałami, bardziej przyda się pionowy adapter dwuwalcowy. Przy mało słomiastym oborniku z kolei sprawdzi się adapter wyposażony w tarcze rozrzucające. Ten ostatni można wykorzystać także do nawożenia pozostałościami z biogazowni.

Roztrząsacz może mieć jedną lub dwie osie. Jednoosiowy sprawdza się przy pracach polowych, na łąkach, na mokrej, a nawet grząskiej glebie. Cechuje go zwrotna konstrukcja i niewielka ingerencja w podłoże. Może służyć także do transportowania żyta na kiszonkę. Opony zużywają się wolniej, podczas zawracania unika się powstawania bruzd. Dwuosiowy rozrzutnik natomiast będzie dobry do transportowania kiszonki.

Kiedy rozrzutnik przestaje działać...

Najwyższej jakości części zamienne w konkurencyjnych cenach

Rolnicze sklepy internetowe dostarczają najwyższej jakości zamienne części do rozrzutnika, takie jak:

 • wahacz;
 • przekładnię środkową;
 • listwy przenośnika;
 • sprzęgło gumowe;
 • koło gwiazdowe;
 • bębny adaptera;
 • koła zębate i łańcuchowe;
 • wały napędowe;
 • oraz wiele innych.

Dlaczego warto kupić części w sklepie internetowym

Plusy kupowania części zamiennych w sieci:

 1. Sklepy internetowe posiadają konkurencyjne ceny. Są one dużo niższe niż w sklepach stacjonarnych.
 2. Kolejnym plusem jest szeroki asortyment – w sklepach tradycyjnych często brakuje towaru, często zdarza się, że właśnie tego, którego w danym momencie potrzebujemy.
 3. Zakupy w sieci można robić całodobowo.
 4. Zakupy internetowe zapewniają dostawę do domu pod wskazany adres, co jest ogromną wygodą dla klienta.
 5. Kontakt z konsultantami, którzy profesjonalnie doradzą i pomogą rozwiązać problem – pozwoli, by dostarczone produkty w pełni spełniły oczekiwania i potrzeby rolnika.
Facebook Komentarze
Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close