Informacje

Części zamienne do ciągników Zetor. Kupuj w sklepie internetowym

Zetory od lat cieszą się dużym powodzeniem wśród polskich rolników. Prosta konstrukcja, wytrzymałość i niezawodność w różnych warunkach eksploatacyjnych tworzą zadowalający zestaw cech przy stosunkowo przystępnej cenie. Duża popularność czeskiej marki sprawia, że łatwo znaleźć części do Zetora w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Wśród używanych ciągników dużym zainteresowaniem kupujących cieszą się Zetor 5211, Zetor 7211, Zetor 7245 z serii UŘ I, produkowanej w latach 1984–1992 oraz Zetor 8011 z serii UŘ II, produkowane w latach 1967-1987. Wśród młodszych roczników największe powodzenie mają modele z serii Major, Proxima i Forterra.

Najpopularniejsze używane modele Zetora

Zetor 5211 z 3-cylindrowym silnikiem o mocy 47 KM to uniwersalny i wytrzymały ciągnik sprawdzający się w niewielkich gospodarstwach rolnych lub jako dodatkowy, pomocniczy ciągnik. Spośród sprzedawanych wówczas w Polsce ciągników wyróżniał się dobrymi parametrami oraz wygodniejszą kabiną kierowcy. Starsze egzemplarze tego modelu rzadko schodzą poniżej 20 tys. zł, a za zadbane i doposażone sztuki z końcowych lat produkcji trzeba wydać nawet ponad 30 tys. zł. 

Zetor 7211 z silnikiem o mocy maksymalnej 66 KM zapewnia wydajną i wygodną pracę również w gospodarstwach średniej wielkości. Ceniony przez rolników za mało skomplikowaną budowę, która umożliwia dokonanie napraw we własnym zakresie. Maszyna ta radzi sobie w różnych warunkach eksploatacji pomimo braku napędu na 4 koła, a jej cena w serwisach ogłoszeniowych waha się pomiędzy 30 a 40 tys. zł. w zależności od rocznika i stanu technicznego. Podobne parametry charakteryzują Zetora 7245, który radzi sobie lepiej w trudnych warunkach terenowych. Jego ceny na rynku wtórnym przeważnie przekraczają 40 tys. zł.

Zetor 8011 to mocny ciągnik z silnikiem o maksymalnej mocy 80 KM i napędem na 4 koła nadający się do pracy w małych i średnich gospodarstwach. Zwrotny, stabilny i wygodny, w chwili rozpoczęcia seryjnej produkcji wyróżniał się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, ergonomicznym wnętrzem kabiny i ciekawym designem. Egzemplarze z lat 70. (nadal sprawne!) wyceniane są na 10-20 tys. zł, nieco droższe są ciągniki z lat 80.

Części do używanych Zetorów

Zachęcająca cena, brak przeładowania elektroniką, łatwość naprawy, niezawodność i wytrzymałość starszych modeli Zetorów to główne argumenty decydujące o ich zakupie na rynku wtórnym. Nabywca musi jednak brać pod uwagę ich wiek i związane z tym zużycie podzespołów. Czy warto kupować stare maszyny, których produkcji zaprzestano przeszło ćwierć wieku temu? Okazuje się, że popularność czechosłowackich ciągników w naszym kraju sprawiła, że mało która marka ma taki wybór dostępnych części zamiennych jak Zetor. Sklep internetowy z częściami rolniczymi zapewnia możliwość łatwego wyszukania odpowiedniej części do konkretnego modelu Zetora. Sklepy internetowe umożliwiają szybkie zamówienie i zakupienie brakujących podzespołów oraz konsultację online z doradcą. Ważne jest to, że zakupu można dokonać poza godzinami pracy w polu, maksymalnie skracając czas przestoju maszyny. Zamienniki części do Zetora w sklepie internetowym nie odbiegają jakością od części oryginalnych, a są od nich znacznie tańsze, co jest bardzo ważne przy remoncie starszych modeli ciągników. Na stronie internetowej sklepu można sprawdzić, jakie oceny klientów i opinie użytkowników uzyskał dany produkt. Sklep z częściami do maszyn rolniczych prowadzące sprzedaż online zapewnia gwarancję na zakupione części i wygodną procedurę zwrotu wadliwego lub niewykorzystanego towaru w taki sposób, by nie odrywać go od prac polowych.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

CZYTAJ TERAZ

Close
Back to top button
Close