Aktualności

Kalendarz targów i imprez rolniczych na 2020 rok

Rolnicy przez cały rok mają bardzo dużo obowiązków. Muszą oni dbać o uprawę roli, pielęgnację zwierząt oraz wiele innych kwestii związanych z codziennym funkcjonowaniem gospodarstwa. Warto jednak zaznaczyć, że bardzo ważne jest także śledzenie informacji dla rolników i newsów rolniczych. Aby być na bieżąco najlepszym rozwiązaniem jest śledzenie najważniejszych imprez i targów rolniczych. Na niektórych wydarzeniach nie można się nie pojawić!

Najważniejsze wydarzenia rolnicze w 2020 roku 

Co roku organizowane są liczne wydarzenia dla rolników. Jest to idealna okazja, żeby wymienić się informacjami i doświadczeniami, zapoznać się z nowinkami i rozwiązaniami, które cieszą się największą popularnością. Warto zapoznać się z kalendarzem wydarzeń na ten rok: 

W pierwszej kolejności warto przeanalizować rozkład targów rolniczych w 2020 roku. Z powodu panującej epidemii koronawirusa harmonogram może ulec jednak drobnej zmianie:

  • 13 – 15 marca 2020 rok – Targi AGROTECH w Kielcach, 
  • 23 – 24 maj 2020 rok – Zielone Agro Show w Ułężu, 
  • 6 – 7 czerwca 2020 rok – Pomorskie Agro Targi, Pomorska Wystawa Zwierząt, 
  • 20 – 21 czerwca 2020 rok – Targi w Minikowie, 
  • 20 – 21 czerwca 2020 rok – Żuławskie Targi Rolne,
  • 17 – 20 września 2020 rok – Agro Show – targi w Bednarach, 

Warto także zaznaczyć, że wiosną i latem planowane jest zorganizowanie licznych wystaw ogrodniczych, kwiatowych, pszczelarskich i innych związanych z gospodarką i rolnictwem. Uczestnicy mogą liczyć na wiele atrakcji, promocji i ciekawej wiedzy.

Imprezy rolnicze

Rolnicy zdecydowanie powinni wybrać się na najbardziej interesujące wydarzenia rolnicze. Na targach można nawiązać nowe kontakty, które pozwolą na rozwój swojego gospodarstwa i zwiększenie dochodów. Jest to także bardzo dobra okazja do wymienienia się swoimi doświadczeniami, wiedzą i informacjami, a także do wspólnego wypracowania najlepszych rozwiązań. 

Podczas targów można wziąć udział w prelekcjach, różnych konferencjach i prezentacjach. Ponadto w trakcie imprez rolniczych bardzo często odbywają się premiery nowych maszyn, promowane są nowe rozwiązania technologiczne, nowe, atrakcyjne produkty itp. Obywa się także rozdanie nagród przyznanych w różnych plebiscytach i zawodach. Od niedawna odbywają się także festiwale Youtuberów zajmujących się branżą rolniczą.

traktor

Co roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się mazurskie Agro Show. Jest to wydarzenie organizowane przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Podczas Agro Show organizowane są wystawy rolnicze oraz punkty programu dedykowane specjalne dystrybutorom maszyn i urządzeń rolniczych. Mogą oni dokładnie zaprezentować swój sprzęt, opowiedzieć o jego zastosowaniu, obsłudze i koniecznej pielęgnacji. Ponadto rolnicy mogą także zapoznać się z najnowszymi propozycjami dotyczącymi pasz, budynków inwentarskich, nawozów itd. Jest to bardzo ciekawe wydarzenie, które pomaga w rozwoju i zmianie profilu swojej działalności. Warto zapoznać się z planem wydarzeń rolniczych, które będą organizowane niedaleko naszego miejsca zamieszkania. 

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close