PoradyŻniwa

Jak kupić kombajn zbożowy i nie wydać przy tym fortuny?

Posiadasz wiele hektarów zboża? A może chcesz świadczyć usługi z zakresu koszenia zbóż? W obu tych przypadkach niezbędne jest zastosowanie kombajnu. Oczywiście podczas żniw zawsze można skorzystać z opcji wynajmu kombajnu, jednak w przypadku gospodarstw rolnych posiadających duże pola wiąże się to ze sporymi kosztami i wieloma innymi niedogodnościami, jak np. konieczność dostosowania się do ustalonych terminów. Dlatego też w wielu przypadkach rozwiązaniem może okazać się zakup własnego kombajnu. Wbrew pozorom nie musi to być inwestycja, która pochłonie wszystkie oszczędności lub będzie wymagać kredytowania. Używane, ale nadal w pełni sprawne kombajny można kupić już za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na szczególną uwagę zasługują kombajny zbożowe pod marką Bizon. Dlaczego to właśnie te maszyny są warte zainteresowania?

Kultowy Bizon Z056. Znany od lat i bardzo popularny

Kombajny Bizon Z056 produkowano w Polsce przez długi czas. I chociaż ich produkcja już dawno się zakończyła, to jednak nadal są powszechnie używane i oceniane jako wyjątkowo sprawne i tanie w eksploatacji. Kombajn Bizon można kupić już za nieco ponad 20-30 tysięcy złotych. Oczywiście należy przy tym uwzględnić koszty niezbędnych napraw, jednak to zależy od stanu technicznego maszyn. Wiele z nich jest w pełni sprawnych technicznie i gotowych do pracy. Zakup takiego sprzętu to niewątpliwie sposób na sporą oszczędność. Kombajn Bizon Z056 sprawdzi się zarówno w mniejszym, jak i dużym gospodarstwie. Co więcej, dysponując własnym kombajnem, można podejmować się zleceń koszenia zbóż u innych rolników, generując dodatkowe zyski. Chętnych na koszenie zbóż z pewnością nie zabraknie, ponieważ większość rolników uprawia większe lub mniejsze pola ze zbożem.

Eksploatacja kombajnu Bizon Z056 jest niedroga i bezproblemowa

Nawet stary kombajn Bizon Z056 po dokonaniu stosownych napraw i prac modernizacyjnych z powodzeniem może być użytkowany przez długi czas. Posiadacze tych maszyn nie będą mieć większego problemu z dostępnością części zamiennych. Jeśli w stacjonarnym sklepie ich nie znajdziesz, bez problemu zamówisz je w internetowych sklepach rolniczych np: https://www.zenox.pl, które zwykle zapewniają znacznie bardziej urozmaicony asortyment. Taka forma zakupów to same zalety. Transakcję zrealizujesz szybko i bez wychodzenia z domu. Przesyłka dotrze pocztą kurierską pod wskazany adres. Jednak tym, co najbardziej przyciąga kupujących, są wyjątkowo atrakcyjne ceny. Bez względu więc na to, z jakiego roku pochodzi kombajn Bizon Z056 i jakich części potrzebujesz, z pewnością znajdziesz je w rolniczym sklepie online.

Kombajn w gospodarstwie rolnym nie jest tak niezbędny, jak ciągnik rolniczy i osprzęt do niego, jednak w wielu przypadkach warto go posiadać. Bizon Z056 to udane połączenie atrakcyjnej ceny zakupu i wysokiej sprawności maszyny, a także niskich kosztów eksploatacyjnych. Nie musisz wcale wydać fortuny, aby posiadać własny kombajn w gospodarstwie. Używany kombajn Bizon Z056 to ekonomiczny wybór. Doprowadzony do dobrego stanu, na bieżąco serwisowany i konserwowany, z pewnością posłuży przez wiele lat bezawaryjnej pracy. Dodatkowo jest to inwestycja, która może nie tylko się zwrócić, ale wręcz generować dodatkowe zyski, jeśli zdecydujesz się na świadczenie usług koszenia zbóż.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close